Bugün Ama Nanotech, THERMOGEL PAINT boya serisi ile bina ve inşaat çözümleri yelpazesini genişletmektedir: Aerogel esaslı ısı yansıtan boyalar ve cam veya seramik mikro küre içermeyen diğer değerli nanoteknolojik bileşenler. Gelişmiş teknolojilerin kullanımı sayesinde formüle edilen ısı yansıtan boyalar, enerjinin duvarlara yayılmasını engeller, termal köprüleri büyük ölçüde azaltır ve kimyasal katkılar kullanmadan kalıbın başlatılmasını önler.

Çift fonksiyonlu bu tür boyama sayesinde – enerji kapasitesinin sonlandırılması ve adjuvanı – konut zarfı, uygulama sürelerinde bir azalma eklenmesiyle tüm binanın enerji muhafazasına aktif olarak katılan bir element haline gelir ve sonuçta ekonomik tasarruflar üzerinde olumlu etki yaratmaktadır.

Polimerlere ve özel katkı maddelerine dayalı özel boyalar, uygulandıkları yüzeylerin (örneğin kaplama katmanlarında) daha uzun bir ömrünü garanti etmenin yanı sıra, hem dış hem de iç sıcaklığı düşürerek, şartlandırma için enerji tasarrufu sağlar. Binalar, İtalya gibi bir ülkede enerji tüketimini artırma politikalarının stratejik bir unsuru olup, giderek daha fazla yazın yakar.

KLİMA TERMORİFAL BOYALAR

İç sıcaklığın bir derece düşürülmesi, enerji tüketiminin %8’den %10’a düşürülmesi ve her yıl 470 kg CO2 salınımının önlenmesi anlamına gelir. THERMOGEL PAINT ürünlerinin (içte ve dışta) uygulanması sayesinde, termal radyasyonun yansıması, desteğin fazla ısınmamasını ve ısı transferine direncin standart boya ürünlerinden en az 4 kat daha yüksek olmasını sağlar Yaz aylarında ısının binanın içinde iletilmemesini sağlamak.
Ayrıca, dışarıdan ısıtılmayan bir destek karşısında, temiz hava iç ortamda uzun süre uyum sağlar ve uzun süre dayanır (kışın ısıtma tarafından üretilen ısı binanın içinde daha uzun kalır). Işığı yansıtan doğayı ve dolayısıyla ısıyı göz önüne alarak, THERMOGEL BOYA boyaları, bina zarfının içinde yüksek sıcaklıkların ve güneş ışınlarının taşındığı yüzeyler üzerinde uygulama bulur. Bu nedenle, yalnızca düz çatı yüzeylerine değil, aynı zamanda yaşlı bitümlü membranlara, dış duvar işlerine, prefabrik beton elemanlara, plastik veya cam eserlere ve iç duvarlara da uygulanabilecek boyalar.

Boyama ürünlerinin temel gerekliliklerine ek olarak, koruma ve dekorasyon gibi önemli bir faktör de eklenmiştir: ENERJİ VERİMLİLİĞİ, çevresel etki üzerinde önemli etkileri olan önemli enerji tasarruflarını hedeflemektedir. THERMOGEL PAINT serisinin teknik özellikleri

Güneş yansıtması R = 84 (ASTM STD E903)
Termal emisyon E = 90 (ASTM STD C1371)
Solar refleks indeksi S.R.I. = 106 (ASTM STD E1980)
Buhar geçirgenliği (Thermogel OUTSIDE Sd = 0.10 – Standart EN 7783-2)
Maksimum su geçirmezlik (Thermogel DIŞ W24 = 0.020 – Standart EN 1062-3)
V.O.C.’nin azaltılmış içeriği
Aktif yüzey koruması
Yüksek anti-küf gücü
Yüksek antibakteriyel güç (İç Ortam Hava Kalitesi)
Yüksek antistatik güç

THERMOGEL BOYA sayesinde
duvarlardan enerji dağılması olmaz
odalardaki yaşam rahatlığını ve refahı arttırır
bir yalıtım bariyeri etkisi yaratılır
Isıl köprüleri azalttığı için duvarlarda yoğuşma oluşmaz
destek nefes alabilir ancak su geçirmez
tedavi edilen odalardaki nem, sporların oluşumunu, Küfü ve mikropların çoğalmasını engelleyen stabil kalır
havanın konveksiyon hareketinin azaltılması, refah koşullarının iyileştirilmesine ve alerjik reaksiyon olasılığının azaltılmasına yardımcı olarak, ortamdaki tozun mikro sirkülasyonunu azaltır.

Thermogel Paint uygulaması olmadan, güneşin termal radyasyonu iç ortamlarda aşırı ısınmaya başlayacak yaz aylarında binanın içinde iletilir. Barınma refahı, sadece soğutma sistemlerinin kullanılması ile garanti edilir.

Thermogel Paint uygulaması, binadaki ağırlığa dayanan güneş ışığını yansıtmanızı sağlar, iç sıcaklığı daha soğuk tutar, böylece enerji tasarrufu sağlar. Dahası, kış mevsiminde, ısıtma tarafından üretilen ısı binanın içinde daha uzun süre kalır.